Kamery wizyjne CCD,  powszechnie używane jako obrazowe urządzenia wejściowe w systemach do komputerowej obróbki i analizy obrazów, zapewniają dużą łatwość w dostosowaniu do potrzebnych parametrów obserwacji jak  powiększenie, pole widzenia, jasność itp., poprzez dobór odpowiedniego układu optycznego  przyłączanego do kamery. Oferowane kamery wyposażone są w standardowe łącza (najczęściej typu C) do przyłączenia potrzebnego układu optycznego. W zależności od wielkości obserwowanego obiektu, odległości obserwacji, wymaganego pola widzenia, do kamery można przyłączyć typowy obiektyw o wybranej długości ogniskowej, obiektyw przystosowany do makroobserwacji, lub mikroskop. Uzyskuje się w taki sposób możliwość obserwacji obiektów o rozmiarach rzędu kilometrów, metrów, centymetrów, milimetrów itd. aż do ułamka mikrometra. 

Oferujemy pomoc w doborze oraz dostawę układu optycznego potrzebnego dla Państwa zadania i dostosowanego do wybranej przez Państwa kamery.

- Obiektywy do kamer: szeroki wybór obiektywów o różnej długości ogniskowej i jasności, przystosowane do fotomozajek CCD kamer o rozmiarach od 1" do 1/4", z automatyką przysłony lub bez, o stałej ogniskowej lub zmiennej (zoom), regulowane ręcznie lub zdalnie, standardowe i w wykonaniu specjalnym

- Mikroskopy renomowanych firm wyposażone w odpowiednie łącza do kamery wizyjnej, laboratoryjne, badawcze, przemysłowe, biologiczne i do badań materiałowych, wyposażone w potrzebne przystawki np. do badań fluorescencyjnych, w automatyczne stoliki sterowane komputerowo. Możemy dostarczyć nowoczesne zautomatyzowane mikroskopy, w których większość parametrów takich jak: ustawienie preparatu, jego ostrości, powiększenie, parametry oświetlenia, otwarcie lub zamknięcie przysłony, filtry mogą być sterowane programowo z komputera.

- Obiektywy specjalne i zestawy optyczne: np. obiektywy telecentryczne do precyzyjnych pomiarów geometrycznych, zestawy optyczne z obiektywami mikroskopowymi (Mitutoyo o wydłużonej odległości pracy) ze współosiowym systemem oświetlającym.

- Filtry: optyczne dolno lub górno przepustowe, szeroko- lub wąskopasmowe, tarcze obrotowe z filtrami, filtry pasmowe przestrajalne elektronicznie.

- Akcesoria optyczne: pierścienie pośrednie do obiektywów do makropowiększeń, podwajacze ogniskowej, soczewki przybliżające do obiektywów, łączniki do mocowania kamer, itp. .

 

Copyright © 2001 WIKOM